Победа на ЦСКА във Виена

Червените създадоха доста интересни положения пред вратата на австрийския си  противник и си го върнаха тъпкано за загубата с 0:2 на националния стадион “Васил Левски” преди две седмици. 50-те хиляди фенове на РАПИД  проследиха смълчани срещата на препълнения “Ернст Хапел” до последния съдийски сигнал . Попаденията за армейците бяха дело на Тодор Янчев и Маркиньос, които се разписаха във вратата на противника съответно в 50-ата и 64-ата минути. Между тях с гол за домакините се отчете Салихи в 54-ата минута. Резултатът от 1:2 донесе на червените три точки, коитоса първи за армейците в тазгодишното издание на Лига Европа.

Попадението за Рапид дойде след скандално отсъждане на главния съдия Евънс, който видя доста съмнително нарушение срещу играч на домакините в пеналта на ЦСКА. Старши треньорът на армейците Милен Радуканов направи няколко промени в стартовия си състав в сравнение с това, което се очакваше преди началото на мача с Рапид. Четворката пред Мболи бе изградена от Йордан Минев, Костадин Стоянов, Джузепе Акуаро и предпочетения в последния момент за поста ляв защитник – Румен Трифонов.

Още в първата секунда, след засечена топка от корнер, Салихи уцели напречната греда на червените.  Малко по-късно, в 8-та минута Пехливан, също изправи косите на треньори и фенове на ЦСКА, стреляйки от 20 метра право във вратата. Най-доброто положение за червените през първото полувреме дойде в 17-ата минута. Младата надежда Александър Тонев уцели гредата зад Хейдел с изстрел от 25 метра.

ЦСКА нанесе своя удар в 50-ата минута. Тодор Янчев не остави никакви шансове на вратаря на РАПИД, Хейдл и с точно премерен шут от 25 метра, откри резултата за гостите от София. Радостта на червените обаче беше за кратко. Главният съдия Евънс взе скандално решение и отсъди наказателен удар за Рапид. Причината според рефера бе задържане, а впоследствие и събаряне на австрийски футболист в наказателното поле на ЦСКА. Последвалата дузпа бе реализирана без проблем от Салихи, който върна РАПИД в мача.

Съдбата си го върна на Рапид в 64-ата минута, когато Зонлайтнер сгреши фатално и предостави топката на дебнещия зад него Маркиньос. Бразилецът прехвърли излезелия Хейдл и довкара технично топката, за да изведе за втори път армейците напред в резултата. След това попадение, виенчани така и не намериха повторно пътя към българската врата и напълно закономерно трябваше да се задоволят с домакинска загуба.