Победа на младежите в Австрия

Младежкият национален отбор на България победи с 2:0 като гост Австрия в европейска квалификация от група 10. Двубоят се игра в град Винер Нойщад. Това е втори пореден успех за момчетата на Михаил Мадански в групата. След победата нашите излизат на второ място със 7 точки, на две от лидера Холандия, който обаче е и с мач по-малко. Следващият двубой за родните “лъвове” е на 15 ноември (вторник) отново срещу Австрия, но в Ловеч.

Победата е изключително важна, тъй като ни оставя шансове за класиране в следващата плейофна фаза за европейското първенство, което е през 2013 година в Израел. Победителите в десетте квалификационни групи и четирите най-добри втори отбора продължават в следващата фаза.

Българите спечелиха двубоя още до 8-ата минута, когато вече водеха с 2:0. В 1-ата минута Александър Тонев започна атака отляво, центрира в наказателното поле, където Момчил Цветанов с плонж с крак засече топката във вратата на домакините. В 8-ата минута този път играчът на Литекс центрира в наказателното поле след късо разиграване на корнер и централният бранител на Черно море Росен Колев с глава заби топката за втори път в мрежата на австрийците.